Szolgáltatások

Nőgyógyászati vizsgálat    

A nőgyógyászati vizsgálat az anamnézis felvételével kezdődik, ilyenkor a pácienseknek lehetőségük van részletesen elmesélni panaszaikat, előző betegségeiket, illetve bármit, amit fontosnak tartanak a vizsgálat előtt elmondani. Rögzítésre kerülnek továbbá a menstruációhoz kapcsolódó tudnivalók, az előző terhességek száma és az azokhoz kapcsolódó részletek, a fogamzásgátlás, a korábbi kezelések és műtétek.

A beszélgetés után következik a rendelő gyors bemutatása, az átöltözés, majd a fizikális vizsgálat, mely először rendszerint az általános megtekintéssel és a bimanuális vizsgálattal kezdődik. Amennyiben szükséges, sor kerül onkocytológiai kenetvételre, colposcopiára, ultrahang vizsgálatra, illetve ezek függvényében egyéb kiegészítő vizsgálatokra, mint például a HPV mintavétel, STD szűrés, hüvelyváladék bakteriológiai vizsgálata, stb. Vizsgálat közben folyamatosan tájékoztatom a pácienseket arról, hogy éppen mi történik, és bármikor lehetőség van kérdezni is.

Terhesgondozás

Menzeszkimaradás és a terhességi teszt pozitívvá válása után fizikális vizsgálattal és ezt követően ultrahang vizsgálattal állapítjuk meg a várandósságot.  A várandósság teljes hossza az utolsó menzesz első napjától számítva (28 napos ciklusok esetén) 40 hét. A várandósgondozás során előírt szűrővizsgálatokról, illetve választható vizsgálatokról rendelőnkben részletes tájékoztatást kapnak a kismamák.

Fogamzásgátlás

Az ideális fogamzásgátló módszer megtalálása minden esetben egyénre szabottan történik. A módszer kiválasztását sok tényező befolyásolja, például  a családi előzmények, az ismert betegségek, az életkor, a dohányzás, a testsúly, az előző szülések, a menstruációs ciklus, a szoptatás, stb. Rendelőnkben a páciensekkel együtt döntünk a megfelelő módszerről, esetleges kiegészítő vizsgálatok szükségességéről.

Vérzészavarok és változókori tünetek kezelése

A vérzészavar az egyik leggyakoribb probléma, amelynek hátterében számos ok lehet. Ezek közé sorolandó a méh elváltozásai (pl.: mióma, polip, rosszindulatú elváltozások), a petefészek elváltozásai (pl.: ciszták, PCOS, rosszindulatú daganatok), kismedencei gyulladások, méhen belüli fogamzásgátló eszközök, hormonális zavarok, egyéb szervi betegségek, antikoaguláns kezelések, stb. Az ok tisztázása után következik a terápiás terv megbeszélése a páciensekkel.

A változókori tünetek sokszor megkeserítik a hölgyek mindennapjait, azonban a legtöbb esetben ezek kezelhetőek, vagy enyhíthetőek.

Scroll to top